DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 19 z 19
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
 #1073820  autor: Karlos20
 11 cze 2019, 15:02
Saldo na którym masz 2 GB ważne rok, to saldo bonusowych GB, które uzyskujesz z doładowań konta w ramach taryfy Orange Free na Kartę. Po prostu doładowujesz konto, a darmowe GB są przyznawane na te saldo w ciągu kilkunastu minut. Inne GB uzyskiwane z różnych promocji - płatnych i bezpłatnych, mają inne subkonta i nie powodują kumulacji zebranych tam środków. Mogą one być zużywane w pierwszej kolejności (ale GB z pakietów nielimitowanych minut/SMS + GB schodzą jako ostatnie). Poza tym te promocyjne GB zawsze mają krótszą ważność niż te z promocji na przeniesienie numeru czy zasilenie konta. Więc jedyny sposób na większą ilość środków z bonusów za doładowania to po prostu zasilenie konta głównego tradycyjną drogą jak i internetową.

Zyskaj miesiąc za 1 zł w PLAY NEXT! Zajrzyj do dedykowanego tematu lub napisz na PW!
 #1074147  autor: Kiriae88
 14 cze 2019, 20:00
Karlos20 pisze:
11 cze 2019, 15:02
Saldo na którym masz 2 GB ważne rok, to saldo bonusowych GB, które uzyskujesz z doładowań konta w ramach taryfy Orange Free na Kartę. Po prostu doładowujesz konto, a darmowe GB są przyznawane na te saldo w ciągu kilkunastu minut. Inne GB uzyskiwane z różnych promocji - płatnych i bezpłatnych, mają inne subkonta i nie powodują kumulacji zebranych tam środków. Mogą one być zużywane w pierwszej kolejności (ale GB z pakietów nielimitowanych minut/SMS + GB schodzą jako ostatnie). Poza tym te promocyjne GB zawsze mają krótszą ważność niż te z promocji na przeniesienie numeru czy zasilenie konta. Więc jedyny sposób na większą ilość środków z bonusów za doładowania to po prostu zasilenie konta głównego tradycyjną drogą jak i internetową.
Jesteś pewien? W regulaminie https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 959557.pdf pisze: "Środki dostępne w ramach Bonusu pakiet Internetu są wykorzystywane w pierwszej kolejności przed
jednostkami pochodzącymi z doładowania."
co można dwuznacznie rozumieć: jako "wykorzystywane w pierwszej kolejności przed bonusem z doładowania" lub "wykorzystywane w pierwszej kolejności przed pieniędzmi z doładowania". Bo nie ma tu definicji "jednostek pochodzących z doładowania" a na moją intuicję "jednostki" są bardziej "gigabajtami" niż "złotówkami".

Generalnie bardzo ciężko zdobyć na temat tego bonusa informacje.

BTW. Piszę w pierwszej osobie ale tak naprawdę chodzi o numer znajomego który robi problemy z niczego i nie ma kasy nawet na żarcie (do pomocy społecznej nie pójdzie bo "nie ma siły się z nimi użerać", dno). Biadolił mi, że mu numer przepadnie jak nie doładuje konta i żeby mu coś doradzić (wiec mu znalazłam OFnK z 2GB internetu na rok). A teraz biadoli, że na drugim numerze (Play OdNowa, też mój pomysł) ma drogi internet - więc chcę by korzystał w Orangowego, bo taniej wychodzi (ma dual sim wiec może tak zrobić). Ale nie mam zamiaru mu fundować doładowania. :D Ani nie chcę, żeby mi biadolił, że "niepotrzebnie wydał 5zł za które mógłby kupić dwa chleby" jakby się okazało, że doładowanie mu nie zwiększa ilości GB ważnych rok bo to o nie mu chodziło (nie, nie ma 30zł na przedłużenie środków z doładowań o rok).

Gdyby o mnie chodziło doładowałabym sobie konto i kropka. Ale takie coś mogę zrobić dopiero w przyszłym tygodniu najwcześniej (kończy mi się promocyjny okres Play Next wiec może przejdę do Orange żeby nie stracić numeru - i dla testów- tyle, że średnio mi się to uśmiecha bo miałabym wtedy już 3 numery w Orange). A znajomy marudzi i marudzi (nie tak łatwo się go pozbyć bo chodzimy razem do szkoły).

Konsultantów nie będę nawet pytać bo co jeden to lepszy:
Jeden twierdził, że "2GB za przeniesienie są ważne miesiąc bo jego dziewczynie po miesiącu zniknęły" i, że "nie ma możliwości przedłużenia bonusu za doładowanie" a "przedłużenie internetu o rok za 30zł dotyczy pakietów" (tiaa, jasne - sama korzystam i obecnie mam jeszcze 120GB do wykorzystania przez 250 dni co mu udowodniłam aplikacją MójOrange - zrobił tylko wielkie oczy i stwierdził, ze nie potrafi tego wyjaśnić).
Drugi, że "bonus 2GB dotyczy tylko przeniesienia poprzez wypełnienie wniosku na stronie internetowej i kuriera" a gdy pokazałam mu, że regulamin o niczym takim nie mówi (jest tylko jasna informacja, że musi być to przeniesienie z innej sieci do oferty Orange Free na Kartę) stwierdził, że on takiej informacji nie ma ale "skoro regulamin tak mówi to jakby co można reklamować i dodadzą bonus". Po czym nieogar tak czy inaczej zapytał "Ale to dotyczy jakiejś konkretnie oferty?" mimo, że już 3 razy mu mówiłam, że chodzi o Orange Free na Kartę. :D
 #1074184  autor: asdaf
 15 cze 2019, 12:56
Kiriae88 pisze: Czy istnieją obecnie jakieś bonusy idące na to samo konto co 2GB/rok z przeniesienia numeru
Na to samo konto wpadają bonusy GB po doładowaniu - to jest ten regulamin https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 6f5d60.pdf; doładowujesz 5 zł bonus 2,5 GB ( w wakacje 5 GB), doładowujesz 10 zł bonus 5 Gb (w wakacje 10 GB) itd... Ważność bonusu zostaje taka jaką masz z przeniesienia.
Kiriae88 pisze: Szukam sposobu by zbyt szybko tych 2GB nie stracić.
Rok to dla Ciebie za mało czasu aby wykorzystać 2 GB (a właściwie 4GB - teraz po przeniesieniu dają więcej).

Link, który wstawiłeś ( https://doladowania.orange.pl/regulatio ... y_2019.pdf) to inna promocja. Jeśli doładujesz konto przez stronę https://doladowania.orange.pl/ to dodatkowo otrzymujesz 5GB ważne 2 dni i tego raczej nie przedłużysz. Ale na szczęście ten bonus wykorzystywany jest jako pierwszy.
 #1074233  autor: Marek_G
 15 cze 2019, 21:52
Bonus 5 GB za doładowanie przez stronę doladowania.orange.pl ma to samo subkonto co GB za gole. Takie info jakby ktoś kiedyś potrzebował meczowe GB przedłużyć.
  • Strona 19 z 19
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18